تماشا و دانلود فیلم سینمایی امشب دختری میمیرد – 1348

فیلم امشب دختری میمیرد : امشب دختری می‌میرد فیلمی به کارگردانی مصطفی عالمیان و نویسندگی رسول ارونقی کرمانی محصول سال ۱۳۴۸ است.

فیلم امشب دختری میمیرد با سه کیفیت عالی و مختلف برای دانلود شما عزیزان در سایت قرار داده شده است .

اطلاعات فیلمخلاصه داستانعوامل فیلم و بازیگران

تاریخ انتشار : 1348

مدت زمان : 90 دقیقه

کشور : ایران

زبان : فارسی

امشب دختری می میرد
امشب دختری می میرد

فیلم امشب دختری میمیرد :

«همایون» که خبرنگار روزنامه است بطور اتفاقی دفتر خاطرات دختری با نام « پروین» را می یابد که در صفحه ای از آن اشاره به قصد خودکشی او شده است. همایون روز بعد در مصاحبه ی مطبوعاتی پدر دختر، «جمشید تهرانی» که برای تشریح سفر مهمش صورت گرفته شرکت می کند و بدین ترتیب با پروین و نامادری او «فیروزه» آشنا می شود.

او متدرجاً درمی یابد پروین از رابطه ی نامزدش خسرو و نامادریش رنج می برد و یارای گفتن این مطلب را به پدرش ندارد. همایون سعی می کند پروین را یاری دهد که در وهله ی اول موفق نمی شود. سرانجام همایون موفق می شود که او را به ادامه ی زندگی امیدوار سازد.

در این فیلم بازیگرانی چون پروین خیربخش، تقی مختار، یدالله شیراندامی، فرخ ساجدی، احمد قدکچیان، محسن مهدوی و مژگان به ایفای نقش و بازیگری پرداخته‌اند. در فیلم امشب دختری می‌میرد حدود 8 بازیگر جلوی دوربین رفته‌اند که از نظر تعداد بازیگران می‌توان امشب دختری می‌میرد را یک اثر پربازیگر عنوان کرد.

از این‌لحاظ کارگردانی فیلم امشب دختری می‌میرد باتوجه به بازی گرفتن از این تعداد بازیگر و مدیریت آنها کار بسیار دشواری بوده است

کارگردان :  مصطفی عالمیان

تهیه کننده :  مصطفی عالمیان و فروزان

نویسنده :  شهباز زوریا

بازیگران :