تماشا و دانلود انیمیشن دیو و دلبر _Beauty and the Beast 1991_ دوبله فارسی بدون سانسور

دیو و دلبر : Beauty and the Beast (به انگلیسی: Beauty and the Beast) یک فیلم پویانمایی موزیکال و عاشقانه فانتزی آمریکایی محصول 1991 است که توسط والت دیزنی فیچر انیمیشن تولید و توسط والت دیزنی پیکچرز منتشر شد . این بر اساس افسانه‌ای به همین نام در سال 1756 توسط ژان ماری لپرنس دو بومون (که فقط در دوبله فرانسوی نام‌گذاری شده بود) ساخته شده است. در حالی که حاوی ایده‌هایی از فیلم فرانسوی 1946 نیز به همین نام به کارگردانی ژان است. کوکتو​ این فیلم توسط گری تروسدیل و کرک وایز (در اولین کارگردانی بلندشان) کارگردانی شد و توسط دان هان بر اساس فیلمنامه ای از لیندا وولورتون تهیه شد .

اطلاعات فیلمخلاصه داستانعوامل فیلم و بازیگران

امتیاز : 8.0

تاریخ انتشار : 1991

مدت زمان : 84 دقیقه

کشور : آمریکا

زبان : فارسی

دیو و دلبر
دیو و دلبر

دیو و دلبر :
یک جادوگر که به شکل یک زن گدا در آمده از قلعه یک شاهزاده بی رحم و خودخواه بازدید می کند و در ازای پناه گرفتن در برابر طوفان یک گل رز طلسم شده به او تقدیم می کند. هنگامی که او امتناع می کند، او هویت خود را فاش می کند . شاهزاده را به یک جانور و خدمتکارانش را به وسایل خانه تبدیل می کند.

این طلسم تنها در صورتی شکسته می شود که شاهزاده یاد بگیرد که دیگری را دوست داشته باشد و در ازای آن قبل از افتادن آخرین گلبرگ او را دوست داشته باشند یا برای همیشه یک جانور باقی می ماند.

چند سال بعد در یک روستای مجاور. بل، دختر عاشق کتاب یک مخترع عجیب و غریب به نام موریس رویای ماجراجویی را در سر می پروراند. او اغلب از گاستون، یک شکارچی خودشیفته که می خواهد…

کارگردانان : Gary Trousdale , Kirk Wise

نویسنده گان : Linda Woolverton , Brenda Chapman , Chris Sanders

بازیگران برتر :